Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kodex slušného rodiče

19. 4. 2012

Fotbal je radost, ne souboj o život.

 

            Budu rád, pokud se mému dítěti bude na hřišti dařit. Ještě raději však budu, pokud z každého tréninku a zápasu bude přicházet s úsměvem a chutí do dalšího sportování. Chci být tím nejlepším fanouškem, ale také nejlepším spoluhráčem. Já i mé dítě jsme tým, který vždy drží spolu a podpoří se navzájem i v době nezdarů.
            Nebudu nadávat malým fotbalistům a fotbalistkám, budu respektovat rozhodnutí trenéra i rozhodčího. Společně vytváříme takové prostředí, které by děti mělo udržet u sportování co možná nejdéle.
            Po zápase si podám ruce s rodiči druhého týmu. Spojuje nás společná vášeň našich dětí a hodiny strávené u fotbalového trávníku.
            Fotbal nezná nepřátele, pouze soupeře na několik desítek minut. Nezáleží na tom zda mé dítě za pár let vyběhne na trávník v dresu reprezentace nebo si občas zakope s kamarády na plácku v parku. Mým přáním je, aby se fotbal a sportovní principy staly nedílnou součástí jeho života.

 

www.nebertenamnasihru.cz/

Rozhovor s Antonínem Plachým (Antonín Plachý je v současné době expertem FAČR v trenérsko-metodické oblasti. Je autorem mnoha prací na téma mládežnického fotbalu. Taktéž je trenérem předpřípravky na Tempu)  na téma mládežnického fotbalu

http://www.nebertenamnasihru.cz/index.php?pointer=clanek&pointer2=Antonin_Plachy_vedouci_trenersko-metodickeho_useku_FACR_