Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pondělní tréninky na Braníku ZRUŠENY!!!

5. 2. 2012

Tragédie pro Braník: po havárii vodovodu přišel klub o umělou trávu. Čeká se na oblevu

Tragédie pro Braník: po havárii vodovodu přišel klub o umělou trávu. Čeká se na oblevu

5. února 2012 18:40 » Místo klidné přípravy na jarní část fotbalové sezony řeší Braník velký problém. Havárie vodovodu z konce minulého týdne, kdy musela být kvůli náledí uzavřená Jižní spojka, totiž fatálně postihla i klub, který má hřiště hned vedle této páteřní komunikace: voda protekla až na umělou trávu Braníku, z níž se stala jedna velká ledová plocha. Škoda se zatím odhaduje na 800 tisíc korun!

Když ve čtvrtek večer odjížděli fotbalisté Braníku z tréninku, všechno bylo ještě v pořádku. Jenže kolem půl osmé prasklo nedaleko nad hřištěm vodovodní potrubí a do areálu začaly téct hektolitry vody. V kombinaci s třeskutými mrazy, které v těchto dnes v Česku vládnou, je z toho pro Braník tragédie: z hřiště se stalo jedno velké kluziště, celý povrch pokrývá 15centimetrová vrstva ledu.

„Voda na hřiště tekla celou noc, poslední zbytky pak ještě během pátku,“ říká Pavel Volf, sekretář Braníku. „Byl to pro nás totální šok. Když to někdo slyší, tak se mu to může zdát jako úsměvná historka, ale pro nás je to opravdu tragédie.“

Aby ne: Braník má 15 fotbalových týmů, které teď nemají kde trénovat. Navíc se na místní umělce rozehrála zimní liga mládežnických týmů za účasti 28 mužstev, trénuje tady například i přeborové Tempo. Už teď je jasné, že škody půjdou do statisíců korun. Takové jsou odhady. „Předběžná škoda na hřišti je vyčíslená na půl milionu korun, dalších 300 tisíc tvoří ušlý zisk za pronájem umělky a náklady na zajištění přípravy našich týmů,“ vypočítává Volf. „Škodu budeme vymáhat na správci vodovodu.“

Teď na Braníku nedočkavě čekají, až opadnou mrazy a přijde obleva. Nic jiného zástupcům klubu ani nezbývá. „Zhotovitel nám řekl, abychom na hřiště nikoho nepouštěli, abychom do toho mechanicky nezasahovali. Led musí roztát, nic jiného s tím teď nenaděláme,“ říká Volf. „Pak se bude muset hřiště prohlédnout, aby se daly definitivně vyčíslit škody. Existují tři možnosti. V ideální variantě se s umělkou nic nestane, nebo může nastat nějaká běžná škoda. Největší problém ale bude ve chvíli, pokud se zvedne podloží. Pak bychom mohli hřiště strhnou a položit znovu,“ vykládá Volf.

Poslední varianta by byla pro Braník opravdu katastrofální. Vždyť hřiště s umělým povrchem leží v areálu teprve od roku 2009 a jeho vybudování stálo 10,8 milionu korun. „Na hřiště byly poskytnuty půjčky, které se musejí splácet z pronájmů. Nyní jsou tyto pronájmy znemožněny, stejně jako příprava našich sportovců, kteří mají zaplaceny příspěvky a bude pro ně nutné zabezpečit přípravu jinde za nájemné,“ píše se v dopise zástupců Braníku, který byl adresován provozovateli kanalizace.

„Teď už s tím nic nenaděláme. Jen budeme čekat, kam až se škody vyšplhají. Řešíme teď provizorní zabezpečení tréninkového procesu pro naše týmy. Zatím nám vyšli vstříc na Nuslích, kde budou trénovat naše děti, jednat budeme také se sousedním Kačerovem, který by nám snad mohl také poskytnout hřiště v nějakých volných termínech,“ doufá Volf.

 

Radim Trusina

 

http://www.fotbalpraha.cz/zpravodajstvi/tragedie-pro-branik-po-havarii-vodovodu-prisel-klub-o-umelou-travu-ceka-se-na-oblevu/#!prettyPhoto[gal]/1/